Ustawiaj preferencje żywieniowe
Twórz listy zakupów
Zachowaj sprawdzone przepisy
Oszczędzaj czas
Odkryj więcej funkcjonalności My Menu Plan tutaj!
Liczba porcji została zmieniona. Czas przygotowania może być inny. Więcej informacji na temat wielkości porcji znajdziesz
Pamiętaj, że jeśli liczba porcji zostanie zwiększona, czas gotowania może się wydłużyć! Używaj wody i przypraw oszczędniej, zawsze możesz dodać ich więcej w późniejszym etapie.
Suszone grzyby wsypujemy do miski i zalewamy wrzątkiem. Odstawiamy na kilka godzin. Najlepiej przygotować je wieczorem i następnego dnia ugotować w tej samej wodzie.
Ugotowane grzyby odcedzamy i kroimy w bardzo drobną kostkę.
Cebulę również bardzo drobno kroimy. Na patelni rozgrzewamy olej i wrzucamy na nią pokrojoną cebulę, a po kilku minutach dodajemy ugotowane grzyby .
Doprawiamy do smaku solą i pieprzem ziołowym.
Usmażony farsz odstawiamy do wystudzenia. Wystudzony farsz można dodatkowo zmielić w maszynce do mielenia, ale jeśli bardzo drobno go pokroimy, to nie ma takiej potrzeby.
Do wysokiej miski przesiewamy mąkę i dodajemy pozostałe składniki (masło musi być miękkie). Wyrabiamy aż osiągniemy gładkie i jednolite ciasto. Jeśli będzie taka potrzeba to można dodać dodatkowo kilka łyżek gorącej wody. U mnie wystarczyła 1 szklanka.
Kulkę ciasta zawijamy w folię spożywczą lub wkładamy do woreczka i odkładamy na 20-30 minut.
Po tym czasie odrywamy mały kawałek ciasta i wykładamy na stolnicę podsypaną odrobiną mąki.
Pozostałe ciasto znowu zawijamy w folię zabezpieczając je przed wysychaniem. Należy tak robić za każdym razem, kiedy będziemy odrywać porcję ciasta do rozwałkowania.
Ciasto wałkujemy lekko rozciągając je na boki. Powinno być jak najcieńsze.
Jeśli ciasto będzie się przyklejać do wałka to posypujemy je niewielką ilością mąki i lekko rozcieramy na powierzchni.
Maleńką szklanką wycinamy kółka na całej powierzchni rozwałkowanego ciasta. Na środku każdego kółeczka nakładamy łyżeczką farsz.
Każde kółko zwijamy, tworząc kształt małego pieroga i zlepiamy palcami brzegi. Na koniec na palcu zwijamy nasz „mini pierożek” i zlepiamy końce tworząc kształt uszka.
Gotowe uszka wrzucamy do wrzącej wody. Uszka powinny się gotować 1-2 minuty, po tym czasie wyjmujemy je (czas gotowania zależy od grubości ciasta). Moje ciasto było bardzo cienkie, więc uszka bardzo szybko były gotowe
Gotowe uszka podawaj z Barszczem czerwonym WINIARY, przygotowanym według instrukcji na opakowaniu.